7:37 дп - Пятница Август 6

Важливість прийому ВСАА

Важливість прийому ВСААВСАА в спортивному харчуванні знаходиться в четвірці лідерів найбільш затребуваних товарів: на першому місці протеїн, друге місце – креатин, далі ВСАА і останнє місце – гейнер (або жироспалювачі, якщо період сушки). Однак ВСАА можна віднести до універсальних препаратів, які можна приймати абсолютно з будь-яким видом біологічно активних добавок на постійній основі. Той же креатин необхідно приймати курсами, від протеїну час від часу необхідно робити відпочинок (відновлення нирок), гейнер взагалі можна приймати тільки на масонаборі або людям з худорлявим типом статури. ВСАА, або, як їх ще називають, амінокислоти з розгалуженими бічними ланцюгами, можна приймати весь час людині з будь-яким рівнем підготовленості.

Навіщо приймати ВСАА

  • Сприяють прискоренню синтезу нових білкових структур в м’язах;
  • Блокують катаболічні процеси вже через 15 хв після вживання;
  • Нормалізують позитивний баланс азоту на тлі придушення вироблення кортизолу;
  • Прискорюють відновні процеси після важких тренувань;
  • Підсилюють дію спортивного харчування на 15-40%.

Переваги ВСАА

  • Не мають побічних ефектів;
  • Відсутність гендерних або вікових протипоказань до застосування;
  • Відсутність звикання або залежності від препарату;
  • Низька ціна на тлі економної витрати: для однієї порції досить взяти 5 грам активної речовини.

Зрозуміло, позитивних властивостей у ВСАА є значно більше, навіть для тих, хто перейшов на «темну сторону» бодібілдингу. Однак є один момент, про який мало хто знає. У ВСАА як мінімум три формули, а точніше, є три варіації співвідношення лейцину, ізолейцину і валіну, і їх ефект незначно, але відрізняється:

2: 1: 1 – більше підходить на період масонабора, оскільки стимулює синтез анаболічних гормонів і нових білкових структур;

4: 1: 1 – краще приймати під час тренування, що дозволяє вберегти м’язи від катаболічних процесів і в деякій мірі підвищити силові показники;

8: 1: 1 – оптимальний період прийому – під час «сушки» – періоду суворої низьковуглеводної дієти.

Також є варіації, де крім ВСАА додають глютамин та інші речовини, однак слід розуміти, що в більшості випадків це робиться для підвищення ваги без зміни ціни. Той же глютамин в кілька разів дешевше ВСАА, а при покупці їх поєднання платити доведеться як за повну вагу лейцину, ізолейцину і валіну. Перед покупкою уважно читайте склад, і головне – зверніть увагу на концентрацію речовин на порцію. Наприклад, порція в ВСАА від компанії Olimp Labs – 10 грам, але в цих десяти грамах всього шість грам ВСАА.

Успіхів, друзі!

Джерело: http://novosti.ua/familyandhome10/155324

Категория: Полезно

Комментирование закрыто.