«Інновації в сучасній освіті»: конференція, що може змінити наше майбутнє.

innovaciї-v-suchasnij-osviti-konferenciya-shho-mozhe-zminiti-nashe-majbutnye

23 жовтня відбулась масштабна для освітньої спільноти подія, задля якої під одним дахом зібралось понад тисячі учасників і гостей. Десяту міжнародну виставку було присвячено тематиці “Інноватика в сучасній освіті — 2018”. Наразі вона є наймасштабнішим в Україні професійним заходом, присвяченим освітній тематиці.

Журналісти «Всеосвіта” взнали, як почалась виставка, що було основною темою обговорення педагогів.

Виставку відвідали представники навчальних закладів та різних організацій, що займаються проблемами освіти. Розташувавшись в один ряд, вони представили свої проекти, поділилися творчими розробками своїх учнів та студентів, пропозиціями щодо освітніх програм та впровадження можливостей для професійного зростання. Вдалось приділити час і дискусійним панелям, конференціям, майстер-класам, на яких особливо активно обговорювалась Нова Українська Школа.

Сучасний дизайн в стилі НУШ

Згідно із новою реформою освіти, зміни стосуються не лише шкільної програми, а й організації освітнього середовища. Вона має бути сучасною та комфортною задля гармонійного розвитку особистості школярів. Тому ще до першого вересня майже у всі школи країни завезли м’які килими, різнокольорові пуфи, яскраві шафи.

Найбільшу увагу привернули до себе мобільні парти, зовсім не схожі на звичайні меблі. Це якийсь космічний дизайнерський винахід. Всі моделі є офіційно зареєстрованими, відповідають необхідним стандартам якості, є безпечними для школярів. До того ж, вони є універсальними, підходять для учнів із різним ростом — 110-170 см. Це робить процес навчання куди комфортнішим.

Робототехніка

Відвідувачам виставки було з чого дивуватись — так, гостям дуже сподобалися роботи і роботизована техніка. Це додаткове підтвердження того, що ІТ-технології в Україні не стоять на місці, розвиваються дуже стрімко.

Представник компанії «Boteon» Тетяна поділилась із “Всеосвітою” напрямками роботи організації:

«Boteon» — це сучасний центр STEM-освіти. Ми виробляємо набори конструкторів — годинники, календарі, роботехніку, та навіть присвячені основам 3D-графіки. Поставляємо їх в школи, допомагаючи учителям краще пояснювати матеріал своїм учням.

Учасникам заходу вдалось на власні очі побачити роботів, взнали як можна керувати ними. Особливо це видовище захопило дітей, які не могли відірватися від маленьких роботів, що їздили по приміщенню.

Підручники майбутнього

Деякі з учасників конференції змогли представити увазі відвідувачів розроблені електронні підручники, розповіли про їх особливості та переваги в навчанні.

Ігор Каплаушенко, керуючий партнер «Е-підручники» мав змогу першим розповісти з якими складнощами довелось зіштовхнутись на шляху створення електронного підручника.

Найскладніше було те, що ми мали дуже обмежені терміни для розробки е-підручників. Тому жодна компанія не взялася з нуля створити власний електронний підручник. Всі обрали інший шлях, використовуючи в якості основи “загріфований” паперовий посібник.

Наступним виступав Табачин Андрій, керівник «ЕДПРО ДИСТРИБЮШН».

Концепція нашого видавництва наступна — в кожного учня може бути паперовий підручник, що буде працювати за будь-яких умов. А електронні книги мають доповнювати паперові.

Він презентував програму MozaBook 4.5, що складається з 8 підручників.

А от справжню магію представила Ольга Казанська, директор ТОВ «Фасбінд Україна». Це видавництво спеціалізується на підручниках з інноваційними технологіями — зокрема доповненою реальністю.

Святкова атмосфера

На цій міжнародній виставці вдалось об’єднати педагогів з усієї країни. Вони навідались до Києва, щоб обмінятись досвідом, розповісти про свій навчальний заклад, його досягнення, більше взнати про творчі здобутки сучасних школярів за студентів, налагодити контакти з провідними фахівцями різних галузей науки.

Спогади після виставки лишились найприємніші. Навколо панувала святкова атмосфера. Відвідувачі виставки мали змогу не тільки спостерігати за всім, що відбувається, а й особисто взяти участь у всіх заходах. Ми дуже вдячні тим, хто долучився до створення цієї атмосфери. Бажаємо всім успіхів у подальшій діяльності!

Категория: Полезно

Комментирование закрыто.